Centrum Leczenia Uzależnień

Głównym planem, którego realizacja już się rozpoczęła, jest otworzenie centrum leczenia uzależnień.

W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. Uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na życie człowieka i dziś już chyba wszyscy potwierdzają, że prowadzą one tylko do „samozniszczenia” i należy się z nich wyleczyć.

Osób uzależnionych od alkoholu, leków i substancji psychoaktywnych jest w Polsce kilka milionów. Pojawiły się już publikacje dowodzące, że podczas pandemii ta grupa jeszcze bardziej się powiększyła i dotyczy to zwłaszcza uzależnień od benzodiazepiny, internatu i mediów społecznościowych – poza wiodącymi w statystach alkoholem i narkotykami.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na miejsca, w których ludzie poradzą sobie ze swoimi problemami, otrzymają profesjonalną pomoc, która faktycznie odmieni ich życie.

Poznaliśmy i przeanalizowaliśmy większość ośrodków leczenia uzależnień w Polsce, kluczem do sukcesu takiego miejsca jest oczywiście głównie czynnik ludzki – kadra lekarzy i specjalistów, ale nie tylko.

Niestety jedynie kilka takich ośrodków może pochwalić się kadrą, która osiąga widoczne sukcesy w procesie leczenia osób uzależnionych, ale podobnie jak pozostali stosują oni standardowe procesy leczenia, które mocno ograniczają się do strefy fizycznej, a nie duchowej, w której wszystkie problemy mają swój początek.

Następstwem powyższego jest fakt, że wielu, zwłaszcza zamożnych osób, borykających się z uzależnieniami podejmuje się leczenia poza granicami kraju, kilku polskich specjalistów otworzyło swoje ośrodki np. na Sycylii, gdzie poza leczeniem mogą liczyć na szereg aktywności fizycznych.

Pałac w Biechowie ma stać się miejscem, które połączy wszystkie brakujące punkty na krajowej mapie ośrodków leczenia uzależnień, poza wybitną kadrą specjalistów, którzy poza sprawdzonymi metodami leczenia zastosują m.in. program Reiki.

Kluczowym problemem funkcjonujących ośrodków jest też brak wprowadzenia elementów zastępczych, które są wymagane po odstawieniu środków od których uzależnił się pacjent.

Wśród szeregu udogodnień jakie pacjenci mają znaleźć w Biechowie jest :

  • Basen,
  • Komorny normo i hiperbaryczne,
  • Floating,
  • Siłownia,
  • Sauny i jaskinia solna,
  • Kort do tenisa,
  • Stadnina koni i mini ZOO,
  • Szklarnia,
  • Biblioteka

Okres spędzony w Biechowie ma być przede wszystkim czasem, w którym nasz gość – pacjent rozwiąże swoje problemy zdrowotne. Zdajemy sobie sprawę, że podczas kilkutygodniowego okresu leczenia aktywnie spędzony czas ma ogromny wpływ na sukces w jego leczeniu.

Pałac w Biechowie ma stać się prestiżowym i jedynym takim obiektem w Polsce, a nawet w tej części Europy.

Wśród szeregu udogodnień jakie pacjenci mają znaleźć w Biechowie jest :
Centrum Leczenia Uzależnień
Baseny
Komory normo i hiperbaryczne
Floating
Siłownia
Sauny i jaskinia solna
Korty do tenisa
Stadnina koni i mini ZOO
Biblioteka